هفته ی بیست وپنجم بارداری

هفته ی بیست وپنجم بارداری

هفته ی بیست وپنجم بارداری:

هنگامی که به هفته ۲۵ بارداری خود رسیدید ، به پایان سه ماهه دوم خود نزدیک می شوید. ممکن است احساس کند که زمان پرواز است! در ۲۵ هفته باردار ، شما در حدود ۵ ماه و ۲ هفته هستید. کودک شما به طور مداوم در حال رشد است و اگرچه هنوز آماده نشده است ، مدت زیادی طول نخواهد کشید تا به دنیا بیاید.

هفته ۲۵ بارداری هم برای شما و هم برای کودک تغییرهای زیادی ایجاد می کند. شما می توانید سندرم بی قرار پا (RLS) ، سوزش سر دل ، سندرم تونل کارپال و علائم دیگری ایجاد کنید که ممکن است در این دوره ناراحت کننده اما طبیعی باشد.

کودک ۲۵ هفته ای شما به طور مداوم در حال رشد ، حرکت و آماده شدن برای دیدار با شما است. در ادامه بخوانید تا درمورد تغییرات بدن بدن و نوزادتان در طول هفته ۲۵ بارداری بیشتر بدانید.

کودک شما در هفته ۲۵ بارداری
در هفته ۲۵ بارداری ، کودک شما شروع به جذب چربی کودک می کند ، که پوست آن را صاف می کند و به نظر چاق تر می رسد. اگر کودک شما از قبل مو دارد ، ممکن است رنگ و بافت آن شروع به نشان دادن کند. رفلکس های کودک شما نیز در حال پیشرفت است.

کودک ۲۵ هفته ای شما از پریدن و بازی کردن در شکم شما لذت می برد و آنها می توانند صدای شما و صداهای دیگر را بشنوند. اثر انگشت در حال حاضر شکل گرفته است ، و چین های نخل شروع به نشان می دهند.

کودک شما همچنین به نظر می رسد صورتی بیشتر به نظر می رسد زیرا عروق کوچک در پوستشان به نام مویرگ ها شروع به شکل گیری می کنند و جریان خون را در زیر پوستشان تقویت می کنند. اگرچه پلک های کودک هنوز بسته نشده است ، سلول هایی که به آنها اجازه می دهد دید – میله ها و مخروط ها را ببندند – تشکیل شده اند و می توانند نور و تاریکی را حس کنند.

کودک شما در ۲۵ هفته بارداری چقدر بزرگ است؟
تا زمانی که ۲۵ هفته باردار باشید ، وزن نوزاد تقریباً ۱٫۷ پوند (۷۸۵ گرم) و ۱۳٫۱ اینچ (۳۳،۶ سانتی متر) اندازه گیری می شود. اگر اندازه کودک را با میوه و سبزیجات مقایسه کنیم ، کودک شما به اندازه یک گوش کامل ذرت است. در کنار سایر تغییراتی که در بدن کودک شما اتفاق می افتد ، این افزایش وزن در حال حاضر آنها را برای زندگی در خارج از شکم شما آماده می کند.

در ۲۵ هفته بارداری ، کودک شما اندازه گوش کامل ذرت است
۲۵ هفته موقعیت کودک باردار
در این مرحله ، باب هنوز تصمیم نگرفته است موقعیت آمادگی زایمان را به سمت پایین بگیرد. سر هنوز نزدیک سینه است و پاها رو به پایین. این موقعیت بسیار زود ، هر چند گاهی اوقات هفته بعد ، به دست خواهد گرفت.

هفته بارداری ۲۵ رشد جنین
در طول هفته ۲۵ بارداری ، بینی و بینی شما شروع به کار می کند. در طول این هفته ، کودک شما شروع به تنفس در مایعات آمنیوتیک خواهد کرد. مویرگهایی که روی پوست کودک شما تشکیل می شود نیز در داخل ریه های او شکل می گیرند ، به کودک این امکان را می دهد که از این پس نفس های عملی را انجام دهد.

ریه های کودک شما نیز شروع به تولید سورفاکتانت کرده است که به آنها کمک می کند تا بعد از تولد نفس بکشند. با این حال ، ریه های آنها هنوز نابالغ است و نمی توانند خون کودک را اکسیژن دهند.

یک نوزاد ۲۵ هفته ای نیز شروع به توسعه حس تعادل خود می کند. آنها قادر به تشخیص اینکه کدام راه در بالا یا پایین داخل رحم شما است. آنها همچنین شیفته تر می شوند و قادر به انجام حرکات گیرنده هستند. آنها حتی می توانند بند ناف خود را بکشند!

بدن شما در هفته ۲۵ بارداری
کودک شما تنها کسی نیست که در طول هفته ۲۵ بارداری تغییر می کند. در طول این هفته ، احتمالاً شما شاهد افزایش وزن خود هستید و ممکن است علائم جدیدی را تجربه کنید. برخی از علائم بارداری می تواند ناراحت کننده باشد ، اما به یاد داشته باشید که اینها نشانه ای از همه کارهایی است که بدن شما انجام می دهد تا به کودک شما در تقویت خود کمک کند!

۲۵ هفته شکم باردار
در هفته ۲۵ بارداری ، رحم شما به اندازه یک توپ فوتبال رسیده است. در طی بارداری ۱۵ تا ۱۸ پوند (۷-۸ کیلوگرم) به دست آورده اید ، یا اگر دوقلو دارید ۲۵ تا ۴۰ پوند (۱۸- ۱۱ کیلوگرم) به دست آورده اید. بسیاری از خانمها در این زمان شروع به افزایش وزن بیشتر آب می کنند. تا زمانی که وزن کافی کسب کنید ، این نوسانات طبیعی است.

متوجه خواهید شد که حرکات کودک شما قوی تر می شود و الگوهای خاصی را ایجاد می کند. بنابراین برای ضربات ، سوارها و جهش ها آماده شوید! کودک شما نیز احتمالاً شروع به واکنش به موسیقی ، صداها و صداها خواهد کرد.

علائم بارداری ۲۵ هفته
بسیاری از زنان تا پایان سه ماهه دوم احساس خستگی بیشتری می کنند. شکم شما بزرگتر می شود ، بنابراین حس می کنید اگر وزنی کم کنید. برخی از علائم هفته ۲۵ بارداری عبارتند از:

سندرم ساق بی قرار: علائم RSL باعث می شود که نیاز به حرکت مداوم پاهای خود برای تسکین احساس سوزن سوزن شدن یا خزیدن داشته باشید.
این علامت هنگام استراحت یا خوابیدن ظاهر می شود ، و برخی از خانم ها نیز آن را در بازوها ، ران ها یا دستان خود احساس می کنند.

علت RSL مشخص نشده است ، اما سازوکارهای اصلی ممکن است در رشد RLS در دوران بارداری نقش داشته باشد ، تغییرات هورمونی و همچنین نقص آهن و فولات است. خبر خوب این است که حدود ۴ هفته پس از زایمان از بین می رود.

درمان RLS در دوران بارداری شامل ورزش خفیف ، حمام گرم قبل از خواب ، مصرف مکمل هایی مانند آهن ، فولات ، ویتامین B12 ، منیزیم و جلوگیری از کافئین است – به یاد داشته باشید که قبل از مصرف هرگونه دارو با پزشک خود مشورت کنید.

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166