هفته ی بیست وچهارم بارداری

هفته ی بیست وچهارم بارداری

هفته ی بیست وچهارم بارداری:

شما در  هفته ی بیست وچهارم بارداری هستید شما به احتمال زیاد ۱۴ تا ۱۶ پوند (۶-۷ کیلوگرم) به دست آورده اید. اگر دستورالعملهای مربوط به رژیم غذایی بارداری سالم را رعایت کرده اید ، مانند این که از خوردن شیرینی های زیاد خودداری کنید و روی پروتئین و سبزیجات تمرکز کنید ، نباید وزن بیشتری کسب کنید. آنچه در انتظار بارداری ۲۴ هفته هستید این است که شما می توانید انتظار داشته باشید.

کودک شما در هفته ۲۴ بارداری
کودک شما در ۲۴ هفته بارداری چقدر بزرگ است؟
کودک شما در این مدت به طور مرتب در حال رشد بوده و اکنون به اندازه کافی قابل مقایسه است که با یک بادمجان قابل مقایسه است. وزن او در حدود یک و یک پوند سوم (۴۵۰ گرم) و ۱۱٫۵ اینچ (۲۹ سانتی متر) وزن دارد.

با این حال ، هنوز هم در دوران بارداری خیلی زود است که کودک بتواند به نوعی سرعت حرکت مداوم داشته باشد که بتوانید از آن پیروی کنید.

چند ساعت بدون احساس حرکات از کودک شما باید نگران کننده نباشد ، زیرا کودک هنوز فضای کافی در داخل رحم دارد تا بتواند پشت خود را به سمت خارج از شکم شما بپیچاند. کودک می تواند ساعت ها یا حتی کل روز در این وضعیت بماند.

اما اگر احساس نکنید که کودک شما برای مدت زمان طولانی تری در حال حرکت است ، باید با پزشک خود صحبت کنید.

بسیاری از برنامه ها در دسترس شما هستند تا ضربات کودک را ردیابی نکنند و ریتم روزانه او را دنبال کنید. کودک شما همچنین هنگام نوشیدن آب یا نوشیدنی های سرد می تواند کمی سخت تر لگد بزند زیرا این امر می تواند تغییر ناگهانی دمای بدن را احساس کند.

در ۲۴ هفته بارداری ، کودک شما اندازه یک بادمجان است
موقعیت کودک در ۲۴ هفته بارداری
وضعیت کلی کودک آنقدر نسبت به هفته قبل تغییر نکرده است و تا حدود هفته ۲۶ یا حتی هفته ۲۸ این کار را نخواهد کرد. در حال حاضر ، او هنوز در حالت قائم قرار دارد ، با آن که سر از دور دهانه رحم و کانال تولد فاصله دارد. .

بسته به موقعیت کودک شما ممکن است احساس کنید که در طول روز به طور مداوم لگد زدن و کشش دارد ، اما آنها همچنین می توانند ساعت ها آرام شوند و ساکت تر باشند.

هفته بارداری ۲۴ رشد جنین
در ۲۴ هفته ، کودک شما تمام قسمتهای بدن خود از جمله صورت را توسعه داده است. پوست کودک به رنگ قرمز مایل به قرمز است و به دلیل عدم وجود بافت پیوندی زیرین ، نازک و شفاف است و ظاهری چروک دارد.

این در مورد اندازه پا است اما بسته به نوع بدن شما ممکن است خیلی زود زود متوجه شود که بارداری قابل توجه باشد.

در این مرحله ، نوزادان چندین سیستم اندام را توسعه داده اند که سیستم تنفسی و سیستم عصبی مرکزی تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند و هماهنگی بین این دو سیستم هنوز به خوبی برقرار نشده است. کودک شما یک شکل قابل تشخیص از یک نوزاد متولد شده ، اما او هنوز در حال افزایش منابع چربی و افزایش وزن است. اگر این اولین بارداری شما باشد ، هنوز این احتمال وجود دارد که شکم شما به هیچ وجه نشان داده نشود.

کودک شما از هفته گذشته حدود ۴ اونس (۱۱۳ گرم) به دست آورد. او در حال حاضر جوانه های طعم خود را توسعه می دهد و قادر به شنیدن صداهایی است که از محیط بیرون می آیند. اندامهای داخلی کودک از جمله کبد و طحال شروع به کار می کند.

بدن شما در هفته ۲۴ بارداری
شما ۶ ماه از بارداری خود می گذرد. شما به احتمال زیاد ۱۴ تا ۱۶ پوند (۶-۷ کیلوگرم) به دست آورده اید. اگر دستورالعملهای مربوط به رژیم غذایی بارداری سالم را رعایت کرده اید ، مانند این که از خوردن شیرینی های زیاد خودداری کنید و روی پروتئین و سبزیجات تمرکز کنید ، نباید وزن بیشتری کسب کنید.

در ۲۴ هفته ، بیماری صبحگاهی و سایر علائم مزاحم باید کاهش یابد. بدن شما به تغییر خود ادامه می دهد اما این تغییرات خیلی شدید نیستند. شما می توانید دردهای شکمی در شکم یا قسمت تحتانی کمر خود احساس کنید ، حسی شبیه به گرفتگی قاعدگی.

برای بعضی از خانمها تشخیص این موارد از زایمان زودرس دشوار است ، به این معنی که باید با پزشک خود در مورد چگونگی ایجاد تفاوت بین این دردهای کششی طبیعی و انقباضات اصلی صحبت کنید.

قانون انگشت شست این است که انقباضات ریتمیک هستند و در بازه های زمانی ۱۰ و ۱۵ دقیقه ظاهر می شوند. قبل از شروع کار “واقعی” ، ممکن است شما به اصطلاح درد “کاذب” ، (کار برانگیخته) ، که به عنوان انقباضات Braxton Hicks نیز شناخته می شود ، داشته باشید.

با این حال ، آنها نباید در عرض دو ساعت منظم یا ریتمیک باشند. اگر احساس می کنید که دردهای شما هر ۱۰ یا ۱۵ دقیقه تکرار می شود ، حتماً سریعاً به پزشک مراجعه کنید.

ممکن است در لگن و مفاصل احساس ناراحتی و ناراحتی کنید ، و همچنین می توانید از سوء هاضمه سوزش سر دل شروع کنید. در این مرحله از بارداری ، می توانید یبوست ، گاز و نفخ را تجربه کنید. اکنون زمان توجه بیشتر به رژیم غذایی شما و اجتناب از غذاهای فرآوری شده و همچنین غذاهای خیلی تند است.

۲۴ هفته شکم باردار
تعیین اندازه طبیعی شکم باردار در ۲۴ هفته کار سختی است.

شکم شما تا چه اندازه بزرگ است به قد ، وزن قبل از بارداری و نوع بدن شما بستگی دارد ، همچنین این که آیا این اولین بارداری شما است یا خیر.

بسته به اینکه عضلات شکم شما چقدر محکم است ، حرکات کودک حتی می تواند در حالی که در حال نشستن هستید دراز بکشید. هر چه سنگین تر باشید احساس کمتری خواهید داشت و حرکات کودک را مشاهده خواهید کرد.

بنابراین ، اگر کمی وزن بیشتری پیدا کرده اید ، احساس ناراحتی نمی کنید و لگد زدن کودک را به اندازه دلخواه خود نمی بینید و احساس نمی کنید.

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166