هفته ی بیست و سوم بارداری

هفته ی بیست و سوم بارداری

هفته ی بیست و سوم بارداری:

برای بسیاری از خانمها ، ۲۳ هفته بارداری یک زمان هیجان انگیز است زیرا ممکن است سرانجام دست انداز کودک خود را نشان دهید! اما چه چیز دیگری باید در مورد این بار در دوران بارداری خود بدانید؟ برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آنچه انتظار دارید در طول این نقطه عطف مهم داشته باشید ، بیشتر بخوانید.

کودک شما در هفته ۲۳ بارداری
بیست و سه هفته بارداری تقریباً در همان زمان است که کودک شما شروع به ظاهر شدن می کند ، خوب ، یک نوزاد! در میان چیزهای دیگر ، چشم و لب کودک شکل می گیرد. آنها شروع به افزایش وزن بیشتری می کنند که در نهایت پوست چروک آنها پر خواهد شد.

ممکن است در ۲۳ هفته حرکات بیشتری را در شکم مشاهده کنید.

آن بلغمهای نوری که ممکن است در اوایل بارداری احساس کرده باشید می توانند به ضربات ، لگد های تمام عیار تبدیل شوند. این امر به این دلیل است که با رشد عضلات و هماهنگی آنها ، کودک شما خیلی بیشتر حرکت خواهد کرد.

کودک شما در ۲۳ هفته بارداری چقدر بزرگ است؟
کودک شما که اندازه تقریبی یک کدو را دارد ، حدوداً ۱۱ اینچ (۲۸ سانتی متر) طول دارد و تقریباً یک پوند (۴۵۰ گرم) وزن دارد. از این نقطه به بعد ، کودک شما با هماهنگی بهتر عضلات هر هفته به طور پیوسته وزن خود را افزایش داده و قوی تر می شود.

در ۲۳ هفته بارداری ، کودک شما به اندازه کدو تنبل است
۲۳ هفته موقعیت کودک باردار
طی چند هفته آینده رشد قابل توجهی وجود خواهد داشت ، زیرا روز بزرگ تقریباً ۳ ماه است.

این هنوز نسبتاً دور است و کودک هنوز آماده بیرون آمدن نیست. سر به دیافراگم شما نزدیکتر است در حالی که پاها به سمت پایین رحم شما نشان می دهد. از آنجا که کودک هنوز کوچک است ، می تواند در طول روز تغییر کند زیرا در مایع آمنیوتیک شناور می شود.

هفته بارداری ۲۳ رشد جنین
در هفته بیست و سوم ، کودک شما تمام اندامهای لازم را ایجاد می کند تا بتواند در خارج از رحم زنده بماند اگر به طور زودرس به دنیا بیایند. رگ های خونی در ریه های کودک شما در حال آماده سازی تنفس در خارج از رحم است.

پوست کودک شما از کیفیت نازک و شفافی برخوردار است که به دلیل داشتن امکان مشاهده رگ های خونی تا زمانی که رنگدانه ها (چه چیزی رنگ آن را به پوست می دهد) رنگ قرمز مایل به قرمز خواهد بود.

حس شنوایی کودک هنگام تقویت شدن استخوان های گوش میانی آنها تقویت می شود. آنها حتی در خارج از رحم ، مانند آژیرها یا جاروبرقی ، می توانند صداهای بلند را بشنوند. حتی ممکن است متوجه شوید کودک شما مانند صدای یا موسیقی ، به صداهای خاص پاسخ می دهد.

بدن شما در هفته ۲۳ بارداری
نکته قابل توجه ، ۲۳ هفته است که معمولاً وقتی کودک شما شروع به نشان دادن کافی می کند که ممکن است دوستان ، خانواده و حتی افراد غریبه متوجه شوند.

شما همچنین ممکن است حرکات قوی تری مانند wiggles و لگد از کودک خود احساس کنید که روز به روز قدرت و هماهنگی بیشتری پیدا می کند.

در ۲۳ هفته بارداری چه اتفاقی برای بدن شما می افتد؟

ممکن است متوجه شوید:

علائم کششی در بدن ، به خصوص در باسن و شکم ،
گرفتگی عضلات ساق پا ، به ویژه گوساله یا پا ،
تورم متوسط ​​در مچ پا / پاها به دلیل افزایش مایع در بدن (تورم ناگهانی یا شدید ممکن است علائم پره اکلامپسی باشد که ممکن است عوارض ایجاد کند ، بنابراین در صورت نگرانی با پزشک خود صحبت کنید) ، و
خونریزی لثه هنگام مسواک زدن
همانطور که کودک شما به رشد خود ادامه می دهد ، شما نیز خواهید شد. انتظار دارید که تا بیست و سومین هفته بارداری حدود ۱۰ پوند (۴٫۵ کیلوگرم) به دست بیاورید.

۲۳ هفته شکم بارداری
البته یکی از قابل توجه ترین تغییرات بدن در بیست و سه هفته بارداری شکم شماست! در حال حاضر بسیاری از خانم ها یک دست انداز کودک قابل مشاهده دارند و با رشد کودک این رشد ادامه خواهد یافت. قد پایه شکم شما (اندازه گیری شده از استخوان پیبی شما تا قسمت بالای رحم) بین ۲۱-۲۵ سانتیمتر (۸٫۳-۹٫۸ اینچ) است.

به یاد داشته باشید ، شکم در حال رشد شما نیز مرکز ثقل شما را تغییر خواهد داد بنابراین تعادل شما ممکن است از روز به روز دیگر متفاوت باشد!

علائم بارداری ۲۳ هفته
هر زن وقتی احساس می کند که در طول بارداری خود چه احساسی دارند متفاوت است اما برخی از علائم رایج شما ممکن است در هفته بیست و سوم خود تجربه کنید. این شامل:

یبوست – روده بزرگ باعث کاهش تحرک در دوران بارداری می شود.
سردرد یا میگرن ، که می تواند در اثر تنش عضلات در قسمت فوقانی کمر ، شانه ها و گردن ایجاد شود ، زیرا ستون فقرات به نظر می رسد به منظور تغییر وضعیت بدن در حال تغییر و رشد کودک تغییر می کند.
مشکل در خواب ، بی خوابی یا رویای زنده ، که می تواند ناشی از دردهای بدن ، اضطراب یا ناراحتی عمومی باشد.
اگر در سه ماهه اول خود از بیماری صبح رنج می برید ، خبر خوب این است که احتمالاً تاکنون فروکش کرده است. با این حال ، شما هنوز هم می توانید درک کنید که اشتهای شما در حال تغییر است و به سلیقه ها و بو های خاصی حساس هستید ، که می تواند باعث حالت تهوع شود.

همچنین ممکن است انقباضات Braxton Hicks را تجربه کنید ، که می تواند ناراحت کننده باشد اما معمولاً بدون درد و پراکنده است. انقباضات Braxton Hicks فقط رحم شما برای انجام واقعی زایمان آماده است.

با این حال ، اگر انقباضات شما با گرفتگی شدید ، درد شکم یا خونریزی در ۲۳ هفته بارداری همراه باشد ، سریعاً با پزشک خود تماس بگیرید زیرا اینها می تواند نشانه های زایمان زودرس باشد.

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166