هفته ی بیست و ششم بارداری

هفته ی بیست و ششم بارداری

هفته ی بیست و ششم بارداری:

هرچه در سه ماهه سوم بارداری خود حرکت می کنید ، ممکن است روز به روز و هفته به هفته احساس متفاوتی داشته باشید. هیچ قاعده ای برای استراحت یا انرژی در شما وجود ندارد یا احساس می کنید که احساس آب کشیدن ، نفخ و خستگی از خواب بیدار خواهید شد یا خیر. تنها کاری که می توانید برای بهتر کردن احساس خود انجام دهید این است که سرعت بدن خود را دنبال کنید و به خود استراحت کافی بدهید.

کودک شما در هفته ۲۶ بارداری
این هفته اتفاق زیبایی برای کودک شما خواهد افتاد. تاکنون پلک ها بسته شده بودند. در یک مرحله در طی این هفته ، کودک شما برای اولین بار چشم های خود را باز می کند. کودک شما هنوز قادر به دیدن چیزی در داخل رحم نیست. او چشمک می زند و می بندد و چشمان خود را باز می کند چون خواب می رود و از خواب بیدار می شود.

معمولاً نوزادان به رنگ آبی رنگ هستند که با رشد کودک پس از تولد طبیعی تغییر خواهد کرد.

کودک شما هنوز بسیار لاغر به نظر می رسد ، اما او در طی هفته های باقی مانده از بارداری منابع چربی به دست می آورد و به تدریج وزن خود را افزایش می دهد.

کودک شما در هفته ۲۶ باردار چقدر بزرگ است؟
کودک شما اکنون اندازه یک چغندر است و اندازه آن در حدود ۱۴ اینچ (۳۵٫۶ سانتی متر) طول و وزن آن حدود ۲ پوند (۹۰۷ گرم) است. رحم برای او محکم می شود و هنگام لگد زدن و کشش احساس ناراحتی بیشتری خواهید کرد.

در ۲۶ هفته بارداری ، نوزاد شما اندازه یک چغندر است
موقعیت کودک باردار ۲۶ هفته
به دلیل رشد ، کودک شروع به بیرون رفتن از اتاق می کند تا آکروباتیک هایی را که به آنها عادت کرده اید انجام دهد. با این حال ، هنوز هم مانور مانور وجود دارد. در ۲۶ هفته ، کودک شما معمولاً شروع به یافتن موقعیتی برای تولد می کند ، معمولاً در حال چرخش به طوری که سر رو به پایین باشد. همچنین در این مرحله عجیب نیست که کودک در یک دروغ عرضی به طور افقی در شکم خود دراز بکشد.

هفته بارداری ۲۶ رشد جنین
رگ های خونی کودک کاملاً عملکرد دارند. قلب او در حال پمپاژ خون است. سیستم گردش خون اکنون کاملاً کاربردی است. کودک شما تمام رگ های خونی رشد کرده است و آنها اکنون نقش خود را انجام می دهند.

ریه های نوزادان نیز در این مرحله در حال توسعه رگ های خونی هستند. از آنجایی که ریه ها هنوز کاملاً عملکردی ندارند ، نوزادان نارس با تنفس مشکل دارند اما از نظر تئوریک قابل دوام هستند. این بدان معناست که در شرایطی که به زایمان زودرس می روید ، کودک از قبل احتمال زنده ماندن را دارد.

با این وجود ، این شرایطی است که باید سعی کنید از آن جلوگیری کنید تا کودک شما زمان بیشتری برای رشد مناسب ریه ها و مغز در رحم داشته باشد.

بند ناف اکنون قوی تر و ضخیم تر است و کلیه مواد مغذی لازم را برای نوزاد در حال رشد فراهم می کند. هرچه به انتهای بارداری نزدیکتر شوید ، اشتهای شما به همین دلیل قوی تر می شود. با این وجود ، شما باید از انتخاب غذاهای خود سالم نگه دارید و از شیرینی و تنقلات خودداری کنید.

اگر مشکلی در جفت شما مشاهده شد ، می توانید با غذاهای سالم و هیدراتاسیون به سلامت آن کمک کنید. گوشتهای بدون چربی و از بین بردن چربی اضافی و غذاهای فرآوری شده از رژیم غذایی ، رگ های خونی شکننده ای را که کودک شما را از طریق جفت و بند ناف تغذیه می کند ، حفظ می کند.

به خاطر داشته باشید که انتخاب های غذایی شما نیز بر سلامت رگ های خونی که به کودک شما تغذیه می کنند نیز تأثیر می گذارد. آنها به اندازه رگ های خونی بدن شما مقاومت ندارند. برای اینکه جفت و بند ناف خود را به شکل مطلوبی حفظ کنید ، بسیاری از سبزیجات مانند اسفناج ، کلم بروکلی و خیار میل کنید و همچنین از مقدار زیادی گوشت بدون چربی که منبع خوبی از آهن است ، لذت ببرید.

بدن شما در هفته ۲۶ بارداری
در این مرحله از بارداری ، شما باید بین ۲۰ تا ۲۳ پوند (۹-۱۰٫۵ کیلوگرم) بدست آورید. پوندهای اضافی ممکن است احساس راحتی نکنند و ممکن است بدن شما به حدی تغییر کرده باشد که دیگر از نحوه ظاهری خود راضی نباشید. بیشتر بیماران باید در طی بارداری بین ۲۰ تا ۳۰ پوند (۶/۹ کیلوگرم) بدست آورند.

یک زن متوسط ​​در طول بارداری به ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ کیلو کالری در روز نیاز دارد. میزان کالری مورد نیاز هنگام تغذیه با شیر مادر ۵۰۰ کیلو کالری در روز افزایش می یابد. بنابراین شما بدون هیچ دلیلی وزن اضافی کسب نمی کنید.

سعی کنید از این موضوع ناراحت نشوید. در پایان بارداری بدن شما به سرعت تغییر می کند. شاید متوجه شده باشید که شکل شما چیزی شبیه به گذشته نیست ، و ممکن است شروع به احساس کمبود و اعتماد به نفس کنید. سعی کنید بیش از این نگران نباشید.

بعد از زایمان ، به تدریج پوند اضافی خواهید ریخت زیرا کودک خارج خواهد شد و شما نیز با شیردهی بیشتر فعال خواهید شد. وزن زیادی را از دست می دهید. بخش اعظمی از آنچه شما را در چهره پف کرده و خندان می کند ، ایجاد آب در بدن است. این اتفاق به طور معمول در دوران بارداری رخ می دهد.

به خاطر داشته باشید که نسبت به بدن خود مهربان و محترم باشید و نسبت به تأملات خود در آینه خیلی قضاوت نکنید.

۲۶ هفته شکم باردار
به طور معمول ، دکمه شکم شما از قبل ظاهر شده است ، و پوست ممکن است احساس سستی و خارش کند. برای اینکه خاصیت ارتجاعی بیشتری به پوست شما وارد شود ، به مرطوب کننده و آبرسانی توجه کنید.

علائم بارداری ۲۶ هفته
در هفته ۲۶ بارداری ، انقباضات Braxton Hicks از هفته های قبل مکرر و قوی تر خواهد بود.

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166