هوش کودک

هوش کودک

هوش کودک:

زنان به احتمال زیاد ژنهای هوش را به فرزندان خود منتقل می کنند زیرا بر روی کروموزوم X حمل می شوند و زنان دارای دو مورد از اینها هستند ، در حالی که مردان فقط یک مورد دارند.

اما علاوه بر این ، دانشمندان اکنون بر این باورند که ژنها برای عملکردهای شناختی پیشرفته که از پدر به ارث می برند ممکن است بطور خودکار غیرفعال شوند.

بیشتر بخوانید

مطالعه نشان می دهد فقر مغز شما را تغییر می دهد تا شما را باهوش تر کند

تحقیقات نشان می دهد تنبل بودن نشانه هوش کودک است

افراد باهوش تمایل دارند که عصبانی شوند ، بیشتر بیدار بمانند و قسم بخورند
تصور می شود که دسته ای از ژن ها با عنوان “ژنهای شرطی” شناخته می شوند که تنها در مواردی که از مادر باشند و در موارد دیگر از پدر ناشی می شوند ، کار کنند. اعتقاد بر این است که هوش از جمله ژنهای شرطی است که باید از مادر حاصل شود.

مطالعات آزمایشگاهی با استفاده از موش های اصلاح شده ژنتیکی نشان داد افرادی که دوز اضافی ژن های مادری دارند ، دارای مغز و مغز بزرگتری هستند ، اما بدن کمی دارند. کسانی که دوز اضافی ژنهای پدری دارند مغزهای کوچک و بدنهای بزرگ تری دارند.

محققان سلولهای حاوی ژنهای مادری یا پدری را در شش قسمت مختلف مغز ماوس که عملکردهای مختلف شناختی را کنترل می کردند ، از عادات خوردن تا حافظه ، شناسایی کردند.

سلولهایی با ژنهای پدری در قسمتهایی از سیستم لیمبیک جمع می شوند که در عملکردهایی مانند جنس ، غذا و پرخاشگری نقش دارند. اما محققان هیچ سلول پدری در قشر مغز پیدا نکردند ، جایی که پیشرفته‌ترین عملکردهای شناختی مانند استدلال ، اندیشه ، زبان و برنامه ریزی انجام می شود.

شکلات برای مغز شما مفید است
با توجه به اینکه مردم ممکن است مانند موش نباشند ، محققان در گلاسکو برای کشف اطلاعات ، رویکرد انسانی تری به خود گرفتند. آنها وقتی که از سال ۱۹۹۴ همه ساله با ۱۲،۶۸۶ جوان در سنین ۱۴ تا ۲۲ سالگی از سال ۱۹۹۴ مصاحبه می کردند ، تئوریهای خارج شده از مطالعات موش را تحقق بخشیدند. با وجود در نظر گرفتن چندین عامل ، از آموزش شرکت کنندگان گرفته تا نژاد و وضعیت اقتصادی و اجتماعی ، این تیم هنوز هم بهترین پیش بینی کننده هوش را ضریب هوشی مادر نشان داد.

با این حال ، تحقیقات همچنین روشن می کند که ژنتیک تنها تعیین کننده هوش نیست – تنها ۴۰ تا ۶۰ درصد از اطلاعات به عنوان ارثی تخمین زده می شوند و یک تکه مشابه وابسته به محیط زیست است.

مادرانی که نوزادان تازه متولد شده خود را ملاقات می کنند

اما مشخص شده است که مادران نیز نقش مهمی در این بخش غیر ژنتیکی از هوش بازی می کنند ، در حالی که برخی از مطالعات حاکی از پیوند امن مادر و کودک با هوش است.

محققان دانشگاه واشنگتن دریافتند که پیوند عاطفی ایمن بین یک مادر و فرزند برای رشد برخی از قسمت های مغز بسیار مهم است. محققان پس از تجزیه و تحلیل نحوه گروهی از مادران مربوط به فرزندانشان به مدت هفت سال ، دریافتند کودکانی که از نظر عاطفی پشتیبانی می شوند و نیازهای فکری آنها برآورده می شود ، دارای یک هیپوکامپ ۱۰ درصد بزرگتر به طور متوسط ​​۱۳ در مقایسه با کودکانی بودند که مادران آنها از نظر عاطفی فاصله داشتند. هیپوکامپ منطقه ای از مغز است که با حافظه ، یادگیری و پاسخ به استرس همراه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166