واکنش ما در برابر گریه کودکواکنش ما در برابر گریه کودک

واکنش ما در برابر گریه کودک

واکنش ما در برابر گریه کودک

واکنش ما در برابر گریه کودک:

 

گفتن “گریه نکن” زندگی را برای شما سخت تر می کند

ممکن است فکر کنید که توقف گریه نیز فرزند شما (و قلب شما را) از صدمه زدن متوقف می کند، اما هنگامی که به کودک نوپا خود بگویید “متوقف گریه” یا “گریه نکنید”، آنها فورا فکر می کنند که شما احساس می کنید که آنها احساس می کنند. بنابراین پیام آنها احتمالا بلندتر و ماندگارتر می شود.

با پرسیدن یا گفتن آنها به “توقف”، شما همچنین به فرزند خود بگویید که احساسات آنها نامناسب و غیر مهم هستند. صرف نظر از اینکه چطور ممکن است دلیل برای شما به نظر برسد، ناتوانی شما در شناخت احساسات شما در آن لحظه، هر دو شما را از این فرصت محروم می کند تا یاد بگیرند که چگونه این احساسات را به نحوی مثبت تر اداره کنید.

هدف ما به عنوان پدر و مادر، مهم نیست چقدر روی حیله و تزویر آن به نظر می رسد، حمایت از پیشرفت کم شخص از خودارزیابی احساسی است – چیزی که ما فقط می توانیم انجام دهیم وقتی که ما با همدلی و درک آن رفتار می کنیم.

حواس پرتی کودکان ممنوع است

بسیاری از ما حواس پرتی را به عنوان ابزار نهایی در زرادخانه عاطفی خود می بینیم. معلوم می شود که اگر ما بتوانیم کودک نوپا گریه را از آنچه که در آن گریه می کنیم حیرت زده کنیم، می توانیم گریه را به طور کامل متوقف کنیم. ما همه اسباب بازی های مورد علاقه را در مقابل چهره های پاره شده قرار داده ایم و یا آواز خواندن را از طریق دندان های خم شده ای که از ناامیدی بالا گرفته اند آواز می خوانیم! متاسفانه هرچند، حواس پرتی فرصتی برای ارتباط با فرزند شما را از دست می دهد و به آنها می آموزد که چگونه با احساسات خود مقابله کنید.

بله، اگر او با یک کودک دیگر با یک اسباب بازی مبارزه کند، پسر شما را با اسباب بازی دوم منحرف می کند کاملا مناسب است. اما اگر فرزند شما گریه کند زیرا شما به آنها اجازه دادید که کفش خود را به جای آنها بگذارید آنها را با خودشان انجام می دهند، احتمالا حواس او را پرت می کند که فقط باعث می شود که آنها به صدای بلند تر و پر حرارت بیشتری پاسخ دهند.

این درست است که گاهی اوقات حواس پرتی می تواند کار کند، اما اغلب فقط یک گروه کمک می کند. این به فرزند شما کمک نمی کند تا یاد بگیرد که چگونه در یک موقعیت مثبت تر در آینده با وضعیت مشابه یا احساسات خود مقابله کند.

از دیگر مقالات ما دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166