یادگیری زیاد

پوشک کردن بچه

پوشک کردن بچه

پوشک کردن بچه:

پوشک کردن بچه یکی از مهم ترین دغدغه هایی است که مادران جوان و تازه کار با ان دست و پنجه نرم می کنند و حتی در برخی از موارد پیش میاید که تا مدت طولانی نیز طریقه صحیح پوشک کردن کودک را یاد نمی گیرند و این مورد باعث اذرده خاطر شدن انها می شود.

۱
دستان خود را بشویید. قبل از تغییر پوشک ، دستان خود را با آب صابون بشویید. اگر به سینک دسترسی ندارید ، می توانید ضدعفونی کننده دست را روی دست خود مالش دهید. اگر ضد عفونی کننده دستی ندارید ، می توانید یک کودک تمیز را روی دستان خود مالش دهید. [۱] اگر در یک مهد کودک کار می کنید ، بعد از شستن دستان خود دستکش یکبار مصرف را قرار دهید.

۲
پوشک تمیز را آماده کنید. کودک را روی سطح در حال تغییر قرار دهید و یک پوشک جدید بیرون بیاورید. اگر از پوشک یکبار مصرف استفاده می کنید ، آنرا باز کنید. اگر از پوشک پارچه ای استفاده می کنید ، بسته به سبک پوشک مورد نظر ، آن را تا کنید یا با یک درج جاذب پر کنید. پوشک را کنار بگذارید ، پس از پاک کردن پوشک کثیف ، آماده شوید. [۲] بسیاری از افراد قبل از خارج کردن پوشک ، پوشک تمیز را مستقیماً زیر پوشک کثیف قرار می دهند تا حوادثی را که هنگام تغییر ایجاد می شود ، بگیرید. فقط بخاطر داشته باشید که پوشک تمیز می تواند کثیف شود ، بنابراین ممکن است در صورت بروز چنین اتفاقی ، از مواد دوم استفاده کنید.

۳
پوشک کثیف را جدا کرده و جدا کنید. زبانه ها ، ضربه محکم و ناگهانی یا Velcro را از پوشک کثیف بیرون بیاورید تا آن را محکم کنید. قسمت جلویی پوشک کثیف را پایین بیاورید و به آرامی پاهای کودک را کمی بلند کنید. اگر پوشک خیس است ، پشت پوشک کثیف را از زیر کف کودک بکشید. اگر حفره ای وجود دارد ، از قسمت جلوی پوشک کثیف استفاده کنید تا حد ممکن از کودک جدا شود. پوشک کثیف را کنار بگذارید تا زمانی که بتوانید آن را جمع کنید. [۳] پاهای کودک را با یک دست نگه دارید تا قسمت پایینی آن در هوا باشد تا از تماس با سطح پوشک جلوگیری شود.
اطمینان حاصل کنید که پوشک کثیف را دور از دسترس کودک قرار داده اید.

۴
کف کودک را با دستمال یا پارچه ای مرطوب تمیز کنید. یک دستمال مرطوب یا مرطوب را از کودک بگیرید و دستگاه تناسلی کودک را از جلو تا پشت (به سمت پایین) پاک کنید. تمیز کردن برای جلوگیری از عفونت های باکتریایی مهم است. برای تمیز کردن حفره ، حتماً به چندین دستمال مرطوب برای اطمینان از تمیز بودن کودک نیاز دارید. به آرامی پاهای کودک خود را با مچ پا بلند کنید و بین قسمت پایانی کودک پاک کنید. [۴] اطمینان حاصل کنید که هیچ مشکلی در اطراف دستگاه تناسلی کودک و یا در طول چین های ران آنها وجود ندارد.

۵
هوا برای لحظه ای پوست را خشک می کند. با تمیز کردن و خشک کردن کف پای کودک می توانید از بروز بثورات پوشک جلوگیری کنید. قبل از پوشک تمیز چند ثانیه به کف کودک بدهید تا خشک شود. اگر کودک شما راش دارد ، قبل از اینکه پوشک جدید را روشن کنید ، کرم پوشک یا ژله نفتی را بمالید. [۵] اگر از پوشک پارچه ای استفاده می کنید ، باید یک درج یکبار مصرف را در مرکز پوشک قرار دهید. درج ، دستمال پوشک را از دست دادن پوشک پارچه ای که می تواند به آن آسیب برساند ، حفظ می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166