پیچیدگی بند ناف

پیچیدگی بند ناف

پیچیدگی بند ناف:

شیوع گره واقعی بند ناف  یا پیچیدگی بند ناف نه تنها بسیار کم است بلکه در صورت وجود علیرغم در دسترس بودن سونوگرافی پیش از تولد ، در صورت وجود آنتن تشخیصی نیز وجود ندارد. هنگامی که گره واقعی محکم بماند ، ممکن است باعث گردش خون جنین شود و ممکن است منجر به مرگ جنین در رحم به خصوص در زایمان شود. ما یک مورد بسیار غیر معمول از گره واقعی بند ناف را گزارش می کنیم که در نهایت منجر به از بین رفتن جنین شد. یک رزرو ۳۹ ساله G7 P5 + 1 با چهار کودک زنده ، که در سن بارداری (GA) 17 هفته برای مراقبتهای قبل از زایمان رزرو کردند. قد پایه در طول بارداری با GA سازگار بود. سونوگرافی که در GA 36 هفته انجام شد ، یافته های طبیعی را نشان داد. او بعد از بلوغ گردن رحم با دو دوره ۵۰ میکروگرم میزوپروستول ۵۰ میکروگرم میزوپروستول که در فورنیکس خلفی ۶ ساعت از هم قرار داشتند ، شروع زایمان کرد. لحن قلب جنین با استفاده از سونیسید داپلر مورد بررسی قرار گرفت. آنها در طول زایمان که ۱۳ ساعت به طول انجامید ، عادی مانده اند. وی پس از آن زایمان راس خودبخودی با نمره ضعیف آپگار داشت. کودک بلافاصله پس از تولد درگذشت. بند ناف بیش از دو برابر طول طبیعی و یک گره واقعی بند ناف بعد از زایمان نوزاد تشخیص داده شد. ما موردی از گره بند ناف واقعی را در ننوئی ، جنوب شرقی نیجریه گزارش داده ایم. اگرچه می توان این موجود را بصورت پیش از موعد تشخیص داد ، اما تجربه فعلی محدود به مشاهده حادثه ای و در نتیجه مرگ جنین است.

واژه‌های کلیدی: مرگ جنین ، گره واقعی ، بند ناف
رفتن به:
معرفی
وقوع گره واقعی بند ناف بسیار نادر است. [۱] این ممکن است به عنوان مزاحمت بخشی از بند ناف تعریف شود ، معمولاً بدون اینکه مانع گردش جنین شود و معمولاً ناشی از لغزش جنین از طریق یک حلقه بند ناف است. [۱]

اگرچه بروز گزارش شده از گره های واقعی بند ناف از ۰٫۳ to تا ۲ ranges است ، [۲،۳،۴،۵] برخی از عوامل خاص برای افزایش استعداد آن ذکر شده است. اینها شامل بند ناف بلند ، [۲،۳] پلی هیدرامنیوس ، [۲] جنین در اندازه های کوچک ، [۲،۳] جنین مرد ، دیابت حاملگی ، دوقلوهای monoamniotic ، روند انجام آمنیوسنتز ژنتیکی [۴] و چندگانگی است. [۵]

بیشتر متخصصان زایمان در مورد زمان دقیق شکل گیری گره واقعی بند ناف نگران و گیج هستند. به طور کلی ، اعتقاد بر این است که گره واقعی بند ناف بین ۹ تا ۱۲ هفته حاملگی شکل می گیرد. [۱] این حاملگی زودرس دوره ای است که حجم مایعات آمنیوتیک نسبتاً بزرگ است. [۱] به طور متناقض ، شواهدی از شکل گیری گره بند ناف هنگام زن در حال انجام زایمان گزارش شده است. [۶]

در بیشتر موارد ، گره های واقعی بند ناف بدون هیچ اهمیت بالینی رخ می دهد. با این حال ، در مواردی نادر ، ارتباطی بین گره های بند ناف و مرگ جنین داخل رحمی وجود دارد که در این مورد مشاهده شد.

رفتن به:
گزارش پرونده
خانم AC ، یک کودک ۳۹ ساله G7P5 + 1 با چهار فرزند زنده ، در بیمارستان Specialist Life Limited ، Nnewi ارائه کرد و در ۲۳/۰۳/۲۰۱۱ در سن حاملگی (GA) به مدت ۱۷ هفته برای مراقبت های قبل از زایمان رزرو کرد. سابقه قبلی در گره زدن بند ناف وجود ندارد به جز اینکه گفته می شود که بند ناف در زایمان های قبلی طولانی است. حاملگی شاخص مورد نظر و به طور خودجوش تصور می شد و به خوبی توسط شوهر – معامله گر ۳۴ ساله – پشتیبانی می شد. گفته می شود پارامترهای رزرو وی عادی است. وزن رزرو ۱۴۰ کیلوگرم ، ارتفاع ۱٫۶۹ متر ، فشار خون ۱۲۰ میلی متر جیوه بود. میزان هموگلوبین رزرو ۵/۱۰ گرم در دسی لیتر بود و ادرار هیچ اختلالی را نشان نمی داد.

ژنوتیپ هموگلوبین وی AA است و گروه خونی O مثبت از D مثبت است. آزمایشگاه تحقیقاتی بیماری وریدی واکنشی نداشت. وی در مورد ویروس کمبود ایمنی بدن انسان و II آزمایش منفی کرد. قند خون ناشتا و ۲ ساعت بعد از غذا طبیعی بود. وی دو دوره را دریافت کرد ، هر یک از مداخلات پیشگیرانه متناوب برای مالاریا و توکسوئید کزاز در GA به ترتیب ۲۲ و ۲۸ هفته.

حاملگی این شاخص اساساً بی نظیر بود و سونوگرافی در ۳۶ هفته انجام شد. GA یافته های طبیعی را نشان داد. سونوگرافی داپلر همانطور که به طور معمول در بیمارستان انجام نمی شد انجام شد. او یک فشار خون بالا یا دیابتی شناخته شده نبود. چهار حصر قبلی وی بی نظیر بود.

معاینه یک خانم جوان را در پریشانی دردناک ، تبخیر ، کم رنگ و ساکن نشان داد. هیچ گونه ادم پدال وجود نداشت. میزان نبض ۷۸ بار در دقیقه ، حجم کامل و منظم بود. فشار خون ۱۱۰/۷۰ میلی متر جیوه بود. صداهای قلب I و II شنیده می شد و زمزمه هایی وجود نداشت. میزان تنفس ۲۲ دور در دقیقه بود. سینه از نظر بالینی مشخص بود.

شکم بزرگ شد و با تنفس حرکت کرد. هیچ زمینه ای از حساسیت وجود نداشت. قد سمفیزیو-بنیادی ۳۹ سانتی متر بود. دروغ به صورت طولی ، سفالیک و ۴/۵ قابل لمس در هر شکم بود. صدای قلب جنین ۱۴۴ دور در دقیقه بود. معاینه واژینال ، یک رحم رحم بسته را نشان داد که بی عیب و نقص و در ایستگاه بود – ۳٫ تشخیص پس از عمل با گردن رحم نامطلوب انجام شد. هیچ سونوگرافی قبل از رسیدن سرویکس انجام نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166