کودکان بیش فعال

کودکان بیش فعال

کودکان بیش فعال :

ADHD نوعی اختلال رشد عصبی است که معمولاً در اوایل کودکی ، معمولاً قبل از هفت سالگی بروز می کند. ADHD مهار پاسخهای خود به خودی را برای کودکان دشوار می کند – پاسخ هایی که می تواند همه چیز را از حرکت به گفتار تا توجه جلب کند. همه ما کودکانی را می شناسیم که نمی توانند هنوز هم بنشینند ، و به نظر نمی رسد که هرگز گوش دهند ، که مهم نیست چه میزان آنها را معرفی می کنید ، یا از نظر نامناسب در مواقع نامناسب پیروی نمی کنند. بعضی اوقات این کودکان به عنوان مشکل ساز شناخته می شوند ، یا به دلیل تنبلی و عدم توصیف مورد انتقاد قرار می گیرند. با این حال ، آنها ممکن است دارای ADHD باشند.

آیا این رفتار بچه ای عادی است یا ADHD است؟
تشخیص تفاوت بین ADHD و “رفتار طبیعی کودکان” دشوار است. اگر فقط چند علامت را مشاهده کردید ، یا این علائم فقط در برخی شرایط ظاهر می شود ، احتمالاً این بیماری ADHD نیست. از طرف دیگر ، اگر فرزند شما تعدادی از علائم و نشانه های ADHD را در همه شرایط – در خانه ، مدرسه و بازی بازی کند – زمان آن است که نگاه دقیق تری داشته باشید.

زندگی با فرزند دارای ADHD می تواند ناامید کننده و پرتلاطم باشد ، اما به عنوان والدین می توانید کارهای زیادی برای کنترل علائم ، غلبه بر چالش های روزانه و ایجاد آرامش بیشتر برای خانواده خود انجام دهید.

اسطوره ها و حقایق در مورد اختلال نقص توجه
افسانه: همه بچه های مبتلا به ADHD بیش فعالی هستند.
واقعیت: برخی از کودکان مبتلا به ADHD بیش فعالی هستند ، اما بسیاری دیگر که دارای مشکلات توجه نیستند. کودکان مبتلا به ADHD که بی توجه هستند اما فعال چندانی ندارند ، ممکن است ظاهراً فضاساز و بی تحرک باشند.

افسانه: بچه های مبتلا به ADHD هرگز نمی توانند توجه کنند.
واقعیت: کودکان مبتلا به ADHD اغلب قادر به تمرکز روی فعالیتهایی هستند که از آن لذت می برند. اما مهم نیست که چقدر آنها تلاش کنند ، وقتی وظیفه مورد نظر کسل کننده یا تکراری است ، در حفظ تمرکز مشکل دارند.

افسانه: بچه های مبتلا به ADHD اگر می خواستند بهتر رفتار می کردند.
واقعیت: کودکان مبتلا به ADHD ممکن است تمام تلاش خود را برای خوب بودن انجام دهند ، اما هنوز هم قادر به نشستن ، ساکت ماندن یا توجه کردن نیستند. آنها ممکن است نافرمان به نظر برسند ، اما این بدان معنا نیست که آنها با هدف عمل می کنند.

افسانه: بچه ها سرانجام از ADHD رشد می کنند.
واقعیت: ADHD اغلب به بزرگسالی ادامه می یابد ، بنابراین منتظر نمانید تا فرزند شما مشکل را پشت سر بگذارد. درمان می تواند به فرزند شما کمک کند تا علائم را یاد بگیرد و علائم را به حداقل برساند.

افسانه: دارو بهترین گزینه درمانی برای ADHD است.
واقعیت: داروها اغلب برای اختلال کمبود توجه تجویز می شوند ، اما ممکن است این بهترین گزینه برای فرزند شما نباشد. درمان موثر برای ADHD همچنین شامل آموزش ، رفتار درمانی ، پشتیبانی در خانه و مدرسه ، ورزش و تغذیه مناسب است.

ADHD چگونه به نظر می رسد؟
وقتی بسیاری از افراد به اختلال کمبود توجه فکر می کنند ، یک کودک خارج از کنترل را با حرکت مداوم تصویر می کنند ، از دیوارها بلند می شوند و همه اطراف را مختل می کنند. اما واقعیت بسیار پیچیده تر است. برخی از کودکان مبتلا به ADHD بیش فعالی هستند ، در حالی که برخی دیگر بی سر و صدا می نشینند – با توجه به مایل دورتر از آنها. برخی بیش از حد تمرکز زیادی روی یک کار می کنند و برای انتقال آن به چیز دیگری مشکل دارند. دیگران فقط ملایم و بی توجه هستند اما بیش از حد انگیزه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166