کودکان طلاق

کودکان طلاق

کودکان طلاق :

چگونه می توانم از طریق طلاق به فرزندم کمک کنم؟
جدایی یا طلاق برای همه افراد درگیر تجربه بسیار استرس زا و عاطفی است ، اما کودکان اغلب احساس می کنند که کل جهانشان وارونه است. در هر سنی ، می توان شاهد انحلال ازدواج والدین و تجزیه خانواده بود. به ناچار ، چنین زمان انتقالی بدون معطلی از اندوه و سختی اتفاق نمی افتد ، اما می توانید با درنظر گرفتن اولویت خود ، رفاه کودکان را به طرز چشمگیری کاهش دهید.

صبر ، اطمینان و گوش گوش شما می تواند تنش را به حداقل برساند زیرا فرزندان شما یاد می گیرند با شرایط ناآشنا کنار بیایند. با فراهم کردن روالهایی که فرزندان شما می توانند به آنها اعتماد کنند ، به آنها یادآوری می کنید که می توانند برای ثبات ، ساختار و مراقبت روی شما حساب کنند. و با حفظ رابطه کاری با سابق خود ، می توانید به فرزندانتان کمک کنید تا از استرس و اضطراب ناشی از تماشای والدین در درگیری جلوگیری کنند. با حمایت شما ، بچه های شما نه تنها می توانند با موفقیت در این زمان ناآرام حرکت کنند ، بلکه حتی احساس عشق ، اعتماد به نفس و قدرتمندی نیز از آن بیرون می آیند.

آنچه فرزند شما هنگام طلاق از مادر و پدر می خواهد
من به هردوی شما احتیاج دارم تا در زندگی من درگیر شوید. لطفا با من ، ایمیل ، متن تماس بگیرید و سوالات زیادی از من بپرسید. وقتی شما درگیر نمی شوید ، احساس می کنم مهم نیستم و شما واقعاً مرا دوست ندارید.
لطفاً دعوا را متوقف کنید و سخت تلاش کنید تا در کنار یکدیگر باشید. سعی کنید درمورد موضوعات مربوط به من توافق کنید. وقتی با من می جنگی ، فکر می کنم کار اشتباهی انجام دادم و احساس گناه می کنم.
من می خواهم هر دو شما را دوست داشته باشم و از زمانی که با هر یک از شما می گذرانم لذت ببرم. لطفا از من و زمانی که با هریک از شما می گذرانید پشتیبانی کنید. اگر شما به حسادت یا ناراحتی عمل می کنید ، احساس می کنم باید طرف باشم و یکی از والدین را بیشتر از دیگری دوست داشته باشم.
لطفاً مستقیماً با یکدیگر ارتباط برقرار کنید تا نیازی به ارسال پیام بین شما و جلو نباشد.
وقتی در مورد والدین دیگر صحبت می کنید ، لطفاً فقط چیزهای مهربان بگویید ، یا اصلاً چیزی نگویید. وقتی می گویید ، چیزهای ناعادلانه درباره والدین دیگرم ، احساس می کنم انتظار دارید که من سمت شما را بگیرم.
لطفاً به یاد داشته باشید که من هر دو زندگی ام را می خواهم. من مادر و پدرم را به خودم پرورش می دهم تا مرا بزرگ کنند ، چیزهای مهم را به من بیاموزند و وقتی مشکل دارم به من کمک کنند.
منبع: دانشگاه میسوری

چگونه در مورد طلاق به بچه ها بگوییم
وقتی صحبت از فرزندانتان در مورد طلاق شما می شود ، بسیاری از والدین یخ می زنند. گفتگو را برای خود و فرزندانتان کمی ساده تر کنید و با آماده کردن آنچه می خواهید قبل از نشستن برای صحبت صحبت کنید ، صحبت کنید. اگر می توانید سوالات سخت پیش بینی کنید ، با اضطراب خود پیش از موعد مقابله کنید و آنچه را که به آنها می گویید با دقت برنامه ریزی کنید ، شما برای کمک به فرزندان خود در رسیدگی به اخبار بهتر مجهز خواهید بود.

چه بگویم و چگونه آن را بیان کنیم
دشوار است ، سعی کنید لحن همدلی را برپا کرده و به مهمترین نکات در جلو بپردازید. به فرزندان خود از این توضیحات صادقانه- اما دوستدار کودک- کمک کنید.

حقیقت را بگو. بچه های شما حق دارند بدانند که چرا طلاق می گیرید ، اما دلایل طولانی مدت ممکن است آنها را گیج کند. ممکن است یک چیز ساده و صادقانه را انتخاب کنید ، مانند “ما دیگر نمی توانیم کنار هم باشیم.” شاید لازم باشد به فرزندان خود یادآوری کنید که در حالی که گاهی اوقات والدین و بچه ها همیشه با هم همراه نیستند ، والدین و بچه ها متوقف نمی شوند که از یکدیگر عاشق شوند یا طلاق بگیرند. از یکدیگر.

بگویید “من تو را دوست دارم.” هرچند ممکن است ساده به نظر برسد ، به فرزندان خود بگویید که عشق شما به آنها تغییر نکرده است یک پیام قدرتمند. به آنها بگویید که هنوز هم از هر راه مراقب باشید ، از ثابت کردن صبحانه خود تا کمک به آنها در کارهای خانه.

تغییر آدرس. با تأیید اینکه برخی موارد متفاوت خواهد بود و سایر موارد دیگر نخواهد بود ، سؤالات فرزندانتان راجع به تغییرات در زندگی آنها بخاطر داشته باشید. به آنها بگویید که در کنار شما می توانید با هر جزئیات برخورد کنید.

از سرزنش خودداری کنید
صادق بودن با فرزندان بسیار حیاتی است ، اما بدون اینکه به همسرتان انتقاد کنید. این می تواند به ویژه هنگامی دشوار باشد که اتفاقات آسیب زا رخ داده باشد ، مانند خیانت ، اما با کمی دیپلماسی می توانید از بازی سرزنش خودداری کنید.

یک جبهه متحد ارائه دهید. تا آنجا که می توانید سعی کنید در مورد توضیحی درباره جدایی یا طلاق خود پیشاپیش موافقت کنید و به آن بچسبید.

برنامه ریزی مکالمات خود را. برنامه ریزی کنید تا قبل از هرگونه تغییر در شرایط زندگی ، با فرزندان خود صحبت کنید. و در صورت امکان صحبت کنید که همسرتان در صورت امکان صحبت کند.

محدود کردن را نشان دهید هنگام دلایل جدایی ، به همسرتان احترام بگذارید.

چقدر باید در مورد طلاق به فرزندم اطلاعات بدهم؟
به خصوص در آغاز جدایی یا طلاق ، باید انتخاب کنید و چقدر برای گفتن به فرزندان خود انتخاب کنید. با دقت فکر کنید که چگونه برخی اطلاعات بر روی آنها تأثیر خواهد گذاشت.

آگاه باشید. به طور کلی ، کودکان کوچکتر نیاز به جزئیات کمتری دارند و با یک توضیح ساده بهتر عمل می کنند ، در حالی که ممکن است بچه های بزرگتر به اطلاعات بیشتری نیاز داشته باشند.
اطلاعات لجستیکی را به اشتراک بگذارید. آیا در مورد تغییرات در شرایط زندگی ، مدرسه یا فعالیت های خود به بچه ها بگویید ، اما جزئیات آنها را غافل نکنید.
آن را واقعی نگه دارید. امیدولریم از مقاله کودکان طلاق لذت برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166