کودکان معلول

کودکان معلول

کودکان معلول:

لندن ، ۲۴ ژوئیه ۲۰۱۸ – همانطور که اظهارات مدیر اجرایی یونیسف ، هنریتا H. فور در نشست جهانی معلولیت ، به میزبانی دولت انگلستان ، دولت کنیا و اتحاد بین المللی معلولیت آماده شده است.

آموزش فراگیر:

وی گفت: “تقریبا نیمی از کودکانی که دارای معلولیت هستند به مدرسه نمی روند – به دلیل تعصب ، ننگ و یا عدم یادگیری در دسترس. حدود نیمی از آنها که به مدرسه می روند ، آموزش با کیفیت دریافت نمی کنند. آنها فاقد معلمان آموزش دیده ، امکانات در دسترس یا ابزار یادگیری تخصصی هستند.

وی گفت: “این یک اتلاف غم انگیز از پتانسیل است – برای این کودکان و برای جوامع و اقتصاد آنها. یک تخمین می یابد که محرومیت از کودکان معلول از تحصیل می تواند یک کشور بین یک تا پنج درصد از تولید ناخالص داخلی خود را به دلیل از دست دادن درآمد بالقوه هزینه کند.

اگر به عنوان یک جامعه جهانی ، در صورت عدم موفقیت این کودکان ، به SDG 4 – آموزش برای همه – نخواهیم رسید. نه تنها آنها را به مدرسه ، بلکه بهبود کیفیت آموزش آنها.

“به همین دلیل یونیسف با شرکای ما همکاری خواهد کرد تا ۳۰۳۰ کودک معلول اضافی بتوانند تا سال ۲۰۳۰ به تحصیل بپردازند.

وی گفت: “برای رسیدن به این هدف ، ما در ۱۴۲ کشور جهان برای ساختن سیستم های آموزشی فراگیرتر و در دسترس تر تلاش می کنیم.

وی گفت: “در طول سه سال آینده ، ما تلاش های خود را در سه زمینه اصلی شدت خواهیم بخشیم.

اول – ما برای تقویت داده های مربوط به کودکان معلول تلاش خواهیم کرد.
دوم – ما با دولت ها کار خواهیم کرد تا اطمینان حاصل کنیم که قوانین و سیاست های ملی نیازهای کودکان معلول را برآورده می کند.
و سوم – ما برای کمک به کودکان معلول در رسیدن به اهداف یادگیری خود ، نوآوریهای جدیدی را کشف خواهیم کرد.
“این اجلاس فرصتی برای ترجمه تعهد ما نسبت به کودکان معلول در واقعیت در سراسر جهان است ، بدون توجه به اینکه آنها در کجا زندگی می کنند.”

###

فناوری کمک:

“مشارکت جهانی برای فناوری کمکی فرصتی مهم برای گردآوری جهانیان در مورد یک مأموریت مشترک است: تا سال ۲۰۳۰ ارائه ۵۰۰ میلیون نفر در سطح جهان برای ۵۰۰ میلیون انسان ، یک فناوری دستیار تغییر دهنده زندگی را فراهم کنیم.

وی گفت: “فناوری های کمکی مانند صندلی های چرخدار ، پروتز ، سمعک و عینک به افراد دارای معلولیت فرصتی برای غلبه بر موانع و نشان دادن آنچه می توانند انجام دهند ، ارائه می دهند نه آنچه که نمی توانند.

وی گفت: “برای کودکان دارای معلولیت ، این فن آوری ها به آنها کمک می کنند که از سنین پایین ، خود را قادر به انجام کارهایی که می خواهند انجام دهند. حرکت. بازی. دیدن. شنیدن. تعامل فرا گرفتن. برقراری ارتباط. اما در بسیاری از کشورهای کم درآمد ، فقط ۵-۱۵ درصد از افرادی که به فناوری کمکگری احتیاج دارند ، قادر به دستیابی به آن هستند. سرمایه گذاری های هماهنگ ، سیاست های ناکارآمد ، داده های ناکافی و ننگ عمومی از جمله بسیاری از عوامل دیگر ، عرضه و تقاضای فعلی را محدود می کند.

“افزایش در دسترس بودن فن آوری های کمکی بستگی به سرمایه گذاری گالوانیزه در این بخش دارد – سرمایه گذاری در محصولات با کیفیت ، قیمت مناسب و سیستم های ارائه خدمات کارآمد.

“یونیسف در زمینه توسعه و زمینه های بشردوستانه به طور یکسان تلاش کرده است تا کودکان به این فناوری کمک کند. این شامل تأمین مستقیم وسایل کمکی برای کودکان است و شامل پشتیبانی از برنامه های ملی در مقیاس بزرگتر مانند بسته ملی مزایای بیمه دولت فیلیپین است.

“ما به عنوان یک عضو افتخار در مشارکت جهانی جدید ، ما امیدواریم که تجربه و تخصص خود را ارائه دهیم – از تهیه تا تحویل گرفته تا جمع آوری داده ها و تجزیه و تحلیل – و همکاری با شرکای خود برای حمایت از میلیون ها معلول ، توانایی های کامل خود را از طریق وعده تحقق می بخشیم. فن آوری های کمکی. ”

###

کودکان دارای معلولیت در بحران های بشردوستانه:

وی گفت: “هنگام زندگی درگیری یا فاجعه ، کودکان معلول با یک نقطه ضعف روبرو هستند. آنها با همان خطرات زندگی می کنند که همه کودکان در مواقع اضطراری انجام می دهند – خشونت ، تهدید برای سلامتی و ایمنی ، گرسنگی ، خطر سوء استفاده ، از دست دادن تحصیلات.

وی افزود: “اما آنها همچنین می توانند با چالشهای منحصر به فردی روبرو شوند – از جمله عدم تحرک به دلیل زیرساخت های درهم شکسته ، مشکل در فرار از آسیب و تعصباتی که باعث می شود آنها از دسترسی فوری مورد نیاز خود جلوگیری کنند.

وی گفت: “با افزایش چشمگیر اخیر در تعداد و شدت درگیری ها و بلایای طبیعی ، باید راه های جدیدی برای حمایت از این آینده های جوان بیابیم. در طی چهار سال گذشته ، تعداد دفاتر کشور یونیسف در حمایت از کودکان معلول در شرایط اضطراری بیش از پنج برابر شده است. و تحت تأثیر نیازهای فزاینده ، ما متعهد هستیم تا سال ۲۰۲۱ فرزندان معلولیت را در برنامه های اقدام بشردوستانه خود در ۳۵ کشور شامل کنیم.

“همچنان که این کار را ادامه می دهیم ، ما همچنین در تلاش برای مقیاس گذاری در سه حوزه اصلی متمرکز هستیم:

اول – ما به داده ها و نیازهای خاص کودکان معلول نیاز به داده های بهتری داریم.
دوم – ما به طراحی و ارائه مداخلات منحصر به فرد و ابتکاری متناسب با نیازهای ویژه کودکان معلول ادامه خواهیم داد.
و سوم – ما آموزش کارمندان و شرکای یونیسف را برای شامل معلولیت ادامه خواهیم داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166