کودکان-کار

کودکان-کار

کودکان-کار:

کودکان-کار توسط سازمان بین المللی کار (ILO) به عنوان کارهایی تعریف شده است که کودکان را از کودکی ، پتانسیل و عزت شان محروم می کند و این برای رشد جسمی و روانی مضر است. کودکان و نوجوانان شاغل زیر ۱۸ سال سن دارند و در فضاهای عمومی در حال انجام فعالیت های سودآور یا گدایی ، چه به تنهایی و چه در شرکت بزرگسالان هستند.

در کیتو ، کارگران کودک و نوجوان عموماً به عنوان فروشندگان خیابانی (فروش سبزیجات ، میوه یا شیرینی) ، شستشوی کفش ، سرگرمی و کارگران عمومی مشغول به کار هستند. بسیاری از کودکان با همراهی مادرشان در بازارها شروع می کنند ، اما در سن ۴ یا ۵ سالگی کودکان مستقل تر می شوند و به تنهایی یا در گروه های کوچک با سایر کودکان کار می کنند.

چرا کودکان و نوجوانان شاغل در اکوادور وجود دارند؟
برخی از عوامل اقتصادی و اقتصادی باعث شده است تا از دهه ۱۹۸۰ مشکل کودکان کار در اکوادور رواج پیدا کند که بر اثر بحران بدهی و مهاجرت شهری برانگیخته شده است. بسیاری از آنها والدین فقیر اهل حومه شهر هستند که برای جستجوی کار و فرصت ها به شهرها مهاجرت کرده اند. در سالهای اخیر دولت اکوادور ریشه کن کردن کار کودکان را در اولویت قرار داده است و قوانینی را ایجاد می کند و به این منظور منابع اختصاص می دهد. گام های بزرگی برداشته شده است ، اما کشور هنوز مسیری طولانی را طی کرده است.

کودکان کار و نوجوانان شاغل چه مشکلی دارند؟
از آنجا که کودکان کار و نوجوانان شاغل بیشتر وقت خود را در خیابان می گذرانند ، بسیار آسیب پذیرتر از کودکان غیر شاغل در مقابل تجاوزهای جنسی و جسمی ، فشار باند ، وسوسه سرقت ، فحشا ، اعتیاد به مواد مخدر و مشکلات سلامتی (زخم و شپش ، سوء تغذیه ، انگل ، کمبود خواب و فشارهای محیطی).

علاوه بر این ، بسیاری از کودکان کار و نوجوانان شاغل تحریک ذهنی را در یک سطح رشد فکری با همسالان غیر کار خود دریافت نکرده اند. بسیاری از کودکان کارهایی تکراری و تکراری (مانند پوست سیب زمینی) انجام می دهند که حتی مهارت های حرکتی مناسبی نیز نداشته اند.

بدرفتاری و بدرفتاری جسمی ، جنسی و عاطفی در خانواده ها رواج دارد. شیوع بالای الکلیسم باعث بروز این مشکلات می شود. اگرچه نگرش در حال تغییر است ، بسیاری از خانواده ها به دلیل هزینه های اضافی و درآمد از دست رفته ، هنوز کار را بالاتر از آموزش قرار می دهند. برای خانواده ای که برای زنده ماندن سکه حساب می کنند ، قربانی کردن بخشی از درآمد سالانه آنها برای آموزش امکان پذیر نیست.

آیا CENIT به فرزندانشان اجازه ادامه کار می دهد و چرا؟
در بسیاری از موارد ، آموزش برای کار ثانویه است. به همین دلیل ، بسیاری از والدین حتی اگر این بدان معنا نیست که فرزندانشان نمی توانند به کار خود ادامه دهند ، درباره آموزش و پرورش با ما بحث نخواهند کرد. ما معتقدیم که بهتر است کودک به طور پاره وقت کار کند و همچنین به مدرسه برود ، نه اینکه اصلاً درس بخواند. در نتیجه مشارکت کودکان و نوجوانان در برنامه های ما ، میزان ساعات کار هر کودک و نوجوان کاهش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، بین شقایق هشتم و نهم فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65520166