یادگیری با اختلال بینایی

چه تفاوتی در مورد نحوه یادگیری کودکان با اختلال بینایی وجود دارد؟

یادگیری با اختلال بینایی در کودکان: والدینی که فرزندشان دچار نقص بینایی است ممکن است از خود سؤال کنند که اختلال بینایی چه تأثیری روی فرزندشان خواهد گذاشت هیچ پاسخ واحدی برای همه کودکان وجود ندارد. وضعیت بصری خاص فرزند شما ، وجود هرگونه معلولیت دیگر ، شخصیت و خلق و خوی او ، به علاوه بسیاری از عوامل دیگر ، همه بر نحوه واکنش وی به اختلال بینایی خاص خود تأثیر خواهد گذاشت.

کودکانی که از نظر بینایی آسیب دیده اند به همان اندازه گروه های مختلف کودک بی نظیر و متفاوت هستند. با این حال ، یک گفته کلی در مورد بیشتر کودکانی که دارای بینایی هستند ، صدق می کند: یک کودک کم بینا به طور معمول در مورد جهان به روشی متفاوت از کودک بدون اختلال بینایی مطلع می شود.

بسته به شرایط فردی ، کودک کم بینایی:

ممکن است نتواند برای به دست آوردن اطلاعات به چشم او تکیه کند و بنابراین ممکن است برای به دست آوردن اطلاعات نیاز به استفاده از حواس غیر از بینایی داشته باشد.

معمولاً برای یادگیری مهارتهایی که کودکان بینا به طور خاص با تماشای افراد و اشیاء اطراف خود و تقلید از آنچه می بینند ، به نوع خاصی از توجه و تجربیات اضافی از نوزادی نیاز دارند.

به طور معمول نیاز به توضیحات روشنی برای او دارد ، گاهاً به طور مکرر.

نیاز به تجربیات مستقیمی برای او دارد تا بتواند آنچه را که کودکان بینا با نگاه می آموزند بیاموزند. مثلا:

کودک کم بینایی شما ممکن است نیاز داشته باشد که از سگ همسایه از سر تا دم حیوان خانگی بگذارد و مدت زمان لمس کردن با کل بدن سگ را صرف کند تا بتواند حیوان را که در داستان به عنوان “سگ” گفته شده است بفهمد و مشخص کند که واقعاً یک سگ چیست است. در حقیقت ، او ممکن است نیاز داشته باشد با گذشت زمان تعدادی سگ مختلف را لمس کند تا واقعاً سگ را درک کند و یاد بگیرد که انواع مختلفی از سگ ها وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه خرید سیسمونی نوزاد هدیناز

خرید آسان سیسمونی نوزاد، وسایل دوران بارداری و اسباب بازی کودک را با هدیناز تجربه کنید.

آدرس

استان تهران، اندیشه، فاز یک، بلوار شهید دنیامالی، میدان امام خمینی، ۱۰ متر داخل خیابان دهم شرقی، فروشگاه سیسمونی نوزاد هدیناز پلاک 79/2

سوالات خود را با کارشناسان هدیناز مطرح کنید.

021-65521957